mire keszul a who.jpg
Mire készül a WHO?
What is WHO up to?
Dax Krisztián | 2024-04-06

“2024 májusában egy olyan nemzetközi egyezmény aláírására készül hazánk is, amelynek beláthatatlan következményei lesznek a magyar emberek életére nézve.”

 

A Mi Hazánk Mozgalom saját TikTok oldalán osztott meg egy interjút, melyben Szakács Árpád arról beszél, hogy Magyar Péter jelenleg csak eltereli az emberek figyelmét az igazán fontos mindenkit érintő eseményekről, mint a közelgő WHO pandémia szerződés. Létrehoztak egy petíciót is, melyet a honlapjukon lehet kitölteni.

 

“A WHO, azaz Egészségügyi Világszervezet azon törekvéséről van szó, miszerint a globális szervezet jogosultságot szerez arra, hogy bármilyen diktatórikus döntést meghozzon, amit a magyar hatóságoknak kötelezően végre kell hajtaniuk, legyen járványra való hivatkozással egy kényszeroltási program vagy bármilyen más olyan lezárás, ami az emberek szabadságjogait is durva mértékben korlátozza.” - áll a Mi Hazánk Mozgalom honlapján.

 

Mit is takar ez a tervezett egyezmény?

“A Covid19-válság rávilágított: egyetlen kormány vagy intézmény sem képes egyedül megbirkózni azzal a fenyegetéssel, amelyet a jövőbeli világjárványok jelentenek. Egy olyan világban, ahol egyre gyakoribbak a fertőző betegségek, és a vírusok átlépik a határokat, elengedhetetlen, hogy felkészültebbek és ellenállóbbak legyünk, hogy fel tudjuk venni a küzdelmet a jövőbeli globális egészségügyi veszélyekkel szemben.” - az egyezményről  bővebben itt a szükségességéről ebben a cikkben olvashat.

 

Az egyezmény az elképzelések szerint tartalmazhat jogilag kötelező erejű és jogilag nem kötelező erejű elemei, azonban a határidő közeledtével még mindig nem teljesen egyértelmű az egyezmény tartalma.

 

Azonban az már biztos, hogy milyen lehetséges kimenetelei lehetnek az egyezmények:

1. Egyezmény
Várhatóan az egyezménynek lenne a legnagyobb hatása a tagállamokra nézve, létrejöttéhez szükség van a tagállamok kétharmadának a szavazatára. Azonban bevezetésre csak azokban a tagállamokba kerül melyek azt később ratifikálják.

2. Szabályozás
Egy jogi szerződés a tagállamok között. Minden tagállamra vonatkozna, azonban lehetőséget ad a tagállamoknak a kilépésre.

3. Döntés
A WHO által tett ajánlásokat tartalmazna egy következő pandémia esetére, jogilag nem lenne kötelező erejű.

 

Konklúzió

Bár még nem végleges a szerződés tartalma, azonban az látható, hogy a belebegtetett “WHO diktatúra” nem tükrözi a valóságot, hiszen bármelyik forgatókönyv valósul is meg, a tagállamokon múlik, hogy jóváhagyják-e az egyezményt nemzeti szinten, vagy esetleg kilépnek a hatálya alól.

Az egyezmény legfrissebb (2024.04.06.) változatát itt olvashatja el.

 

 

Hivatkozások

https://www.tiktok.com/@mi_hazank_mozgalom/video/7350717698264943905?lang=hu-HU
https://mihazank.hu/stopwho/
https://www.who.int/news/item/01-12-2021-world-health-assembly-agrees-to-launch-process-to-develop-historic-global-accord-on-pandemic-prevention-preparedness-and-response
https://www.consilium.europa.eu/hu/infographics/towards-an-international-treaty-on-pandemics/#0
https://www.consilium.europa.eu/hu/policies/coronavirus-pandemic/pandemic-treaty/
https://www.politico.eu/article/legal-status-who-pandemic-deal-still-unclear-deadline-nears/
https://www.kff.org/global-health-policy/issue-brief/the-pandemic-agreement-what-it-is-what-it-isnt-and-what-it-could-mean-for-the-u-s/
https://apps.who.int/gb/inb/pdf_files/inb9/A_inb9_3-en.pdf

To be uploaded